097 660 96 67


"БУДХАУС" Київ - продаж газоблока та цегли
ТЕЛ. +38 097 660 96 67

Зовнішнє оздоблення стін з газобетонних блоків

Будівельні газобетонні блоки - гідрофільний матеріал з високою паропроникністю і розвиненою системою закритих пор. При розпилюванні масиву на окремі блоки, розкриті пори опиняються на поверхні.

Якщо стіну з газобетонних блоків залишити без зовнішньої обробки, то зважені в повітрі пилові частки осядуть на розвитий поверхні блоків, а пряме попадання атмосферних опадів призведе до намокання зовнішніх шарів.

Пил і дощова вода мають в основному кислотний характер.

Тривале перебування в слабокислою середовищі призведе до нерівномірного потемніння поверхні блоків і додасть спочатку однорідній стіні неохайного вигляду.

Тому, якщо зовнішній вигляд споруди з газобетонних блоків має значення, вона повинна бути оброблена тим або іншим способом.

Зовнішнє оздоблення газобетонних стін не повинне перешкоджати дифузії водяної пари з приміщень назовні. Тому, для зовнішньої обробки не підходить оштукатурювання цементно-піщаним розчином, облицювання пінополістирольними плитами, забарвлення плівкоутворювальні фарбами.

Тому, для зовнішньої обробки не підходить оштукатурювання цементно-піщаним розчином, облицювання пінополістирольними плитами, забарвлення плівкоутворювальні фарбами.

В якості зовнішньої обробки рекомендуються:

1. Будь-які навісні вентильовані фасади з облицюванням декоративними панелями, сайдингом, вагонкою;

2. Облицювання лицьовою цеглою з обов'язковим повітряним (бажано вентильованим) зазором 30-40 мм. між цеглою і кладкою з блоків;

3. Тонкошарову штукатурку спеціальними легкими штукатурними сумішами для газобетону;

4. Затирання швів між блоками з подальшим забарвленням фактурними паро проникними фарбами.

При бажанні додатково утеплити зовнішні стіни з газобетонну, в якості ефективного утеплювача рекомендуємо використовувати плити з базальтового волокна.

Обробка зовнішніх стін штукатурними сумішами.

 

Перед тим, як почати оздоблювальні роботи, заповніть вм'ятини і сколи на поверхні кладки розчином для кладки блоків.

 

Невеликі нерівності на поверхні затріть за допомогою терки.

 

Щіткой видаліть пил, що утворився.

 

За допомогою металевого напівтерка нанесіть на стіну рівним шаром нижній шар штукатурки.

 

Викладіть по нижньому шару штукатурну сітку і втисніть її в розчин з допомогою напівтерка.

 

Нанесіть на сітку і вирівняйте другий шар ґрунтовки штукатурки.

 

Дайте штукатурці висохнути. Нанесіть на поверхню тонкий шар обробного покриття і вирівняйте його.

 

За допомогою терки надайте поверхні необхідну структуру.

 

Облицювальна кладка в півцеглини

 

Можливість подальшого облицювання цеглою кладки стін з блоків слід передбачити ще на стадії закладки фундаменту – ширина фундаменту повинна дозволяти одночасне спирання блоків і цегли, при цьому звіс кладки в півцеглини не повинен перевищувати 30 мм, повітряний зазор між кладкою з блоків і цегельною кладкою – не менше 30 мм.

 

Цеглина і блоки мають бути зв'язані між собою металевими або стеклопластиковими зв'язками. Кількість зв'язків – 4 шт./кв.м. В якості зв'язків можна використовувати:

  • спіральні цвяхи Turbo Fast, що забиваються в тіло газобетону молотком;
  • неіржавіючі цвяхи завдовжки не менше 120 мм, що забиваються в газобетон попарно під кутом не менше 45° один до одного ;
  • оцинковану перфополосу товщиною 1,5 – 2 мм, яка прибивається цвяхами до горизонтальної площини блоків в процесі зведення газобетонної стіни, а потім заводиться в шов цегельної кладки.

Оскільки цегельна кладка з розшиванням швів з одного боку володіє значно меншою паро проникністю, ніж кладка з блоків , для запобігання намоканню блоків слід виконати один з наступних заходів:

  • у рівні цоколя і під карнизним звісом в облицювальній кладці виконати вентиляційні продухи загальною площею не менше 1% від площі облицювання;
  • за допомогою рулонних гідроізоляційних матеріалів забезпечити відведення конденсату від газобетону (див. розділ «Вузли»).

Навісні вентильовані фасади

Вентильований фасад є найбільш оптимальним варіантом зовнішнього оздоблення стін з блоків.

Існує багато сертифікованих фасадних систем, що комплектуються елементами кріплення, кронштейнами, направляючими профілями, ущільнювачами і фіксаторами для різних варіантів облицювання, – ці системи придатні для облицювання будівель різної, у тому числі підвищеної поверховості.

Для обробки малоповерхових будов досить вертикального дерев'яного обрешетування з обшивкою дошками, сайдінгом або з облицюванням плитковими або листовими матеріалами. В цьому випадку (для будівель, що не піддаються значним вітровим навантаженням) кріплення дерев'яного обрешетування можна здійснювати розтискними пластиковими дюбелями або цвяхами, що попарно забиваються через рейки обрешетування в блоки під кутом до площини стіни.

Внутрішня обробка стін з газобетонних блоків

Поверхня стіни має бути чистою і незапиленою. Для цього перед початком робіт необхідно щіткою видалити пил з поверхні блоків.

Для досягнення рівної поверхні рівномірно нанесіть на стіну тонкий шар шпаклівки під шпалери або фарбування. У житлових приміщеннях для вирівнювання стін можна використовувати невологостійкі суміші. Для роботи в сухих приміщеннях підходять гіпсові суміші.

При роботі у вологих приміщеннях (ванна, душова кімната, холодні кімнати і тому подібне) потрібно використовувати виготовлені на базі цементу вологостійкі суміші. Поверхню стін потрібно обробити водовідштовхувальним розчином.

 

Для укладання плитки нанесіть на стіну плитковий клей і розрівняйте його зубчастим шпателем.

Перший ряд плитки викладається на опорній рейці і потім облицювання продовжують до необхідної висоти. Нижній ряд плитки викладають після зняття опорної рейки.

 

Повернутись до каталогу

 
СОЗДАНИЕ ЛОГОТИПА LOGOMARKET.COM.UA