097 660 96 67


"БУДХАУС" Київ - продаж газоблока та цегли
ТЕЛ. +38 097 660 96 67

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ З ГАЗОБЕТОННИМИ БЛОКАМИ

 

1. Кладка першого ряду блоків при кладці стін.

Технологічна послідовність виконання кладки стін товщиною в один блок:

  • Пристрій горизонтальної гідроізоляції;
  • Установка кутових (маякових) блоків і натягування причального шнура;
  • Укладання першого ряду блоків;
  • Приготування розчинної суміші;
  • Кладка наступних рядів блоків;
  • Укладання перемичок; 
  • Перевірка вертикальності та горизонтальності виконаної кладки.

 Укладанню першого ряду блоків слід приділяти максимум уваги. Задавши першим рядом кладки рівну горизонтальну поверхню, ви максимально полегшите укладання наступних рядів.

Між фундаментом (або цоколем) та газобетонною кладкою необхідна відсічна горизонтальна гідроізоляція, яка забезпечує захист від вологи. У якості гідроізоляції можуть використовуватися рулонні бітумні матеріали (наприклад, руберойд) або спеціальні гідроізоляційні полімер-цементні розчини на основі сухих сумішей.

У разі, якщо поверхня фундаменту не ідеальна, перший ряд блоків слід укладати на вирівнюючий шар цементно-піщаного розчину. Якщо несуча здатність блоків з розрахунку використовується не більше, ніж на 2/3 - має сенс вирівнюючий шар розчину робити не суцільним, а з розривом - це знизить тепловтрати через кладочний шов.

Підготовка поверхні основи газобетону. Проводиться нівелювання поверхні основи або перевірка рівності за рівнем. На покладений розчин укладають перший ряд блоків. Можливу різницю у висоті кладки легко усунути з допомогою розчину. При укладанні першого ряду блоків необхідно працювати особливо ретельно - цей ряд є "фундаментом" для всіх наступних рядів. Після укладання першого ряду блоків необхідно видалити всі нерівності за допомогою рубанка, потім слід змести пил і дрібні осколки.

Установка маякових блоків і натягування причального шнура. Проводиться нівелювання кутів і примикань по периметру стіни і установка кутових маякових блоків. Каменярі натягують на рівні верху маякових блоків, на відстані 2-3 мм від бічної грані, шнур й закріплюють його. Для усунення провисання шнура при значній довжині стіни (простінка) встановлюють проміжні маякові блоки. При перестановці шнура, його прив'язують на цвяхи, закріплені в шов кладки.

Приготування розчинної суміші. Перед укладанням блоків необхідно приготувати склад з сухої розчинної суміші. Змішування рекомендується робити механічним способом (міксером, дрилем з насадкою тощо), шляхом поступового додавання сухого розчину в заздалегідь відміряну кількість води кімнатної температури, при постійному перемішуванні до отримання однорідної маси. У процесі ведення робіт необхідно час від часу перемішувати готовий розчин для підтримки однорідності його консистенції. Установка блоку на нанесений розчин має бути здійснена за час не більше 15 хвилин. У холодну пору року для кладки першого ряду блоків в якості вирівнюючого шару застосовується розчин кладки з протиморозними добавками.

Ведення кладки на клею має багато переваг.

У першу чергу, використання клею дешевше, ніж використання цементно-піщаного розчину. Його витрата менше у шість разів, а ціна вища всього в два - два з половиною.

У другу чергу, використання дрібно-зернистого клею виключає утворення так званих «містків холоду», - прошарків матеріалу з високою теплопровідністю, що призводять до зниження однорідності кладки і зростанню тепловтрат.

По-третє, товстий шар розчину збільшує шанс зробити кладку нерівною, а клей тільки підкреслює рівність газобетонних блоків.

І, нарешті, кладка з газобетону на тонкошарової клейовому розчині міцніше кладки з товстими швами. І міцність при стисненні, і міцність при згині у такої кладки будуть вище за рахунок особливого характеру зчеплення між бетоном і клеєм. 

Розмітка і заготівля газобетонних блоків. Розмітка виконується по осі стіни місця розташування прийомів, місць примикань внутрішніх стін до зовнішніх. Після цього беруться блоки з піддону, поданого до місця укладання (на одному піддоні 1,44 м3 или 1,344 м3 блоків), і розкладаються для кладки стін одного ряду уздовж осі стіни. Для перев'язки швів вертикальних обмежень, місць примикання і перетину стін, простінків потрібні неповномірні блоки AEROC. Каменярі готують такі блоки на робочому місці за допомогою ручних інструментів: пили-ножівки (механічної стрічкової пили, електропили) і розмічального косинця.

Коли зазор, що залишився в першому ряду кладки буде менше довжини цілого блоку, необхідно за місцем виготовити добірний блок. При установці в кладку добірного блоку, його торцеві поверхні повинні бути цілком промазані клеєм. 

Установку кожного блоку контролюйте за рівнем і причальним шнуром. Коректування установки проводьте гумовою киянкою.

 

 ВАЖЛИВО! Після укладання чергового ряду блоків обов'язково вирівнюйте поверхню кладки за допомогою терки. Між сусідніми блоками не повинно залишитися перепадів рівня. Якщо не виконати цю операцію, в кладці можливе утворення локальних вертикальних тріщин у місцях концентрації напружень. Струсіть пил зблоків, що утворився в процесі кладки.

 

Укладання газобетонних блоків. Перемішана розчинна суміш наноситься рівномірно за допомогою зубчастої гребінки (гладилки) на раніше укладені блоки. У разі застосування стінових блоків прямокутної форми, розчин наноситься на стикового і горизонтальний шви. У разі застосування стінових блоків пазогребневиє форми, розчин наноситься на горизонтальний шов і частково на бічні зони торцевої поверхні. Після цього укладають і притискають наступний блок. Величина зубів гребінки 4-5мм. Товщіна шва між блоками не повинна перевищувати 3 мм. Кладка блоків ведеться з перев'язкою в пів блоку. Виступаючий з шву розчин не затирається, а виддаляється за допомогою кельми. Після укладання кожного ряду блоків їх вирівнюють за допомогою терки або рубанку, а потім щіткою змітають пил і дрібні осколки. Після укладання блоків одного ряду натягується причальний шнур для наступного ряду кладки. Вузли примикань зовнішніх і внутрішніх стін примикання віконних і дверних прорізів, виконуються згідно з робочими кресленнями проекту. Стіни з блоків повинні мати гідроізоляцію в місцях їх примикання до цоколю, підлоги першого поверху і підвалу.

 

2. Чергові ряди кладки

Для якісного проведення робіт можна використовувати різні пристосування, що полегшують роботу. Одне з таких пристосувань - установка по кутах майбутньої будівлі дерев'яних рейок-порядовок. Другі і подальші ряди кладки слід вести з перев'язкою блоків. Зсув подальшого ряду щодо попереднього повиннен становити не менше 8-12 см. Для нанесення клею на поверхню блоків можна використовувати каретку, зроблену по ширині кладки, ковш з зубчастим краєм або простий зубчастий шпатель, який використовується в плиткових роботах. Вирівнювання встановленого блоку робиться як уже було написано – пристукуванням киянкою. Коли черговий ряд кладки підходить до кінця, виникає необхідність у доборному (неповномірному, випиляному з цілого) блоці. Його розмір визначається виміром по місцю. Випиляний добірний блок промащується клеєм з двох сторін і встановлюється на визначене для нього місце. Черговий блок встановлюється на клей і вирівнюється по причальному шнуру.

 

Перевірка правильності ведення кладки. Після укладання кожного ряду блоків необхідно перевірити правильність їх встановлення. Правильність закладки кутів будівлі контролюють дерев'яним куточком, горизонтальність - правилом і рівнем. Для цього правило кладуть на кладку, ставлять на нього рівень і, вирівнявши його по горизонту, визначають відхилення кладки від горизонталі. Якщо воно не перевищує встановленого допуску, відхилення усувають при кладці наступних рядів. Через 2-3 ряди по висоті рівність кладки перевіряється нівеліром. Вертикальність поверхонь стін і кутів кладки перевіряють рівнем. Відхилення, що не перевищують допустимі, виправляють при наступній кладці поверху. Відхилення осей конструкції усувають у рівнях міжповерхових перекриттів. Довжину простінків перевіряють метром (рулеткою)

 

3. Порядок робіт з U-блоками

U-блоки встановлюються в проектне положення, при цьому вертикальні стики проклеюються. Якщо з блоків складається перемичка над віконним або дверним прорізом, то перед їх установкою монтуються тимчасові підпірки. Бічна стінка U-подібного блоку, що має велику товщину, повинна бути із зовнішнього боку стіни. У-лоток, утворений порожниною зістикованих U-блоків встановлюється арматурний каркас. Арматура повинна бути встановлена так, щоб шар бетону міг захистити її з усіх боків. Потім порожнина лотку заповнюється дрібнозернистим бетоном. Бетон повинен бути ущільнений штикуванням. Підбір арматури і склад бетону здійснюється в залежності від сприймання навантаження. Поверхня ущільненого бетону вирівнюється врівень з верхньою межею кладки.

 

Перекриття отворів і  U- подібні блоки

U-блоки (блоки лоткових перемичок) представляють із себе штучні модулі незнімної опалубки для влаштування монолітних залізобетонних перемичок, поясів, балок і колон. Ширина U-блоків відповідає ширині рядових стінових блоків, довжина становить 500 або 600 мм

Для перекриття прорізів у стінах, виконаних з блоків, застосовуються як збірні, так і виготовляються на місці монолітні перемички. В якості елементів перемичок можуть застосовуватися сталеві профілі, дерев'яний погонаж або залізобетонні вироби. Що виготовляються на місці перемички представляють собою монолітні залізобетонні конструкції, які заливаються в порожнину U-блоків.


Прорізи в перегородках

Для перекриття прорізів у перегородках і самонесучих зовнішніх стінах можна використовувати міцність згинаємої кам'яної кладки і обходитися без перемичок. У загальному випадку при відстані між відміткою отвору і верхом перегородки рівному або більшому 2/3 ширини прорізу - перемичка не потрібна. У випадку, якщо висота кладки над прорізом незначна, доцільність перемички слід визначати індивідуально. Однак при ширині отвору в перегородці 1200 мм і менше перемички практичної користі не принесуть.

 

АРМУВАННЯ КЛАДКИ

Необхідність армування та місця розташування арматури визначає проектувальник. Обов'язково слід армувати:

  • довгі стіни, для яких потрібно забезпечити опір боковим навантаженням (вітер);
  • частини стіни зі збільшеним навантаженням;
  • перший ряд блоків на фундаменті;
  • нижній шов віконних прорізів (не менше 900 мм в обидві сторони від отвору);
  • опорні поверхні перемичок (900 мм).В якості арматури для швів в стінах з блоків рекомендується використовувати арматуру A-III, діаметром 8 мм. Для укладання арматури в блоках прорізаються пази, що заповнюються блоковим клеєм перед укладанням арматурних стержнів. Після цього арматурні стержні вдавлюються в заповнені клеєм пази так, щоб вони були повністю покриті клеєм. Відстань шовного арматурного пояси від зовнішньої поверхні блоку має бути близько 60 мм.

Армування не підвищує несучу здатність кладки. Армування знижує ризик виникнення тріщин. Тому доцільність армування має бути оцінена стосовно до кожного конкретного об'єкта. Місця, армування яких найбільш доцільно - це перший ряд кладки, потім кожен четвертий ряд. Це опорні зони перемичок і зони під віконними отворами. Практично завжди слід влаштовувати армовану кільцеву балку в рівні кожного перекриття і під стропильною системою. Для укладання пруткової арматури в поверхні кладки слід прорізати штроб. Це можна зробити ручним штроборізом. При наявності на об'єкті електрики можна використовувати для нарізки штроб електроінструмент. Схема розташування арматури у разі, якщо прийнято рішення про конструктивне армування кладки. Нарізанні штроби повинні бути знепилені. Це може бути зроблено щіткою або будівельним феном. Перед укладанням арматури штроб слід заповнити клеєм або цементно-піщаним розчином. Це забезпечить спільну роботу арматури з кладкою і захистить арматуру від корозії. Для укладання в утроби краще за все використовувати арматуру періодичного профілю 8 мм. У заповнені штроби втисніть арматуру. Надлишки клею (розчину) видаліть. Арматура для тонких швів укладається на шар клею, притоплюється в нього і закривається зверху додатковою клейовою смужкою

Замість стержневої арматури, що укладається в штроб, можна використовувати спеціальні арматурні каркаси для тонких швів. Вони являють собою парні смуги оцинкованої сталі перетином 8.1,5 мм з'єднані дротом-«змійкою» діаметром 1,5 мм.

 

Повернутись до каталогу

 
СОЗДАНИЕ ЛОГОТИПА LOGOMARKET.COM.UA