097 660 96 67


"БУДХАУС" Київ - продаж газоблока та цегли
ТЕЛ. +38 097 660 96 67

Кладка стін з керамічних блоків

 

При будівництві однорядних стін з великогабаритних поризованих керамічних блоків, також як і при інших технологіях, діють конкретні рекомендації з монтажу. Їх виконання дає гарантію використання всіх переваг цієї технології, у тому числі чіткого і швидкого виконання будівельних робіт.

 

Горизонтальна гідроізоляціа.

Буде захищати стіни від підтягування вологи. Укладають її на фундаментній стіні (або підвальній) під перший ряд порожнистих блоків. Найзручніше вибрати ізоляцію зі спеціальної плівки або толі, що укладаються смугами, які з'єднуються «внахлест» не менше ніж 10 см.

 

Вирівнювання бази.

База під перший ряд порожнистих блоків повинна бути рівною. Необхідно її вирівняти по горизонталі, щоб уникнути збільшення відхилень під час кладки. Можна це зробити за допомогою змієвидного рівня або за допомогою нівеліра.

 

Приготування розчину.

Для укладання зовнішніх однорядних стін рекомендується застосування готового теплозберігаючого розчину. Його можна приготувати в бетономішалці або за допомогою ручної низькооборотної мішалки, дотримуючись рекомендацій наведених на упаковці. Внутрішні стіни кладуться на звичайному розчині, приготовленому на будівництві. Важливо, щоб розчин мав відповідну консистенцію. Дуже рідкісна буде спливать в отвори пустотілих блоків, а дуже густу - важко розмазати. Зерна наповнювача не повинні бути великими або гострими, так як можуть пошкодити гідроізоляцію.

 

Погода для кладки.

Під час кладки при застосуванні теплозберігаюче розчину температура навколишнього середовища не може бути меншою, ніж +5 ° С. Противоморозні добавки застосовують тільки для традиційних розчинів.

 

Перший шар розчину.

Укладають його на гідроізоляцію за допомогою кельми муляра. Зазвичай він є вирівнючим шаром і служить для нівелювання можливих відхилень бази від горизонталі.

 

Розпочинаємо кладку.

Кладку зовнішніх стін починають від кутів. Залежно від пустотілих блоків, призначених для однорядних стін, кути можна виконувати тільки з цілих блоків або при використанні доповнюють елементів: половинок і куточків.

Необхідно пам'ятати про нанесення розчину на бокову поверхню пустотілого блоку, який докладається в кутку до фронтальної поверхні блоків, покладених перпендикулярно. Після укладання пустотілих блоків перевіряється горизонтальний рівень ряду і легко підбивають блоки гумовим молотком. Увага! Перед укладанням пустотілі блоки необхідно змочити, щоб вони не поглинали сильно швидко воду з розчину.

 

Наступні ряди кутові.

У кожному куті найкраще покласти мінімум три ряди пустотілих блоків до того, як класти стіну між ними. Називається це витягуванням кутів. Пустотілі блоки укладають у кутах поперемінно. Необхідно подбати про отримання однакового рівня чергових рядів пустотілих блоків у всіх кутах.

 

Перевірка вертикальності.

Контроль перпендикулярного виконання стіни треба проводити за допомогою схилу після кладки кожного ряду пустотілих блоків у кутку. Контроль горизонтальності покладених пустотілих блоків між кутами виконується за допомогою натягування шнура муляра.

 

Горизонтальні з'єднання.

Будівництво по системі не вимагає виконання вертикального шва між пустотілими блоками. Необхідно виконувати тільки горизонтальні шви. Розчин використовується тільки для з'єднання чергових рядів, накладаючи його обов'язково рівномірно кельмою каменяра по всій верхній поверхні елементів вже укладеного ряду. Товщина шару розчину після кладки повинна становити 8 - 15 мм, оптимально 12 мм. Увага! Розчин необхідно класти на всю ширину ряду.

 

Вертикальні з'єднання.

Пустотілі блоки, які кладуть у ряді, з'єднуються між собою лише на «паз» і «гребінь». Їх бічні поверхні профільовані таким чином, що таке з'єднання забезпечує відповідну міцність і герметичність стіни. З метою збереження рівного шару розчину, пустотілі блоки необхідно вставляти зверху в пази вже встановлених елементів і тільки після цього дотискати до розчину.

 

Укладання порожнистих блоків.

Під час кладки стін стане в нагоді шнур каменяра, який розтягують між готовими кутами. Він полегшує збереження однакового горизонтального рівня для всіх пустотілих блоків, покладених в ряду. Пустотілий блок, що встановлюється, підлаштовується до висоти шнуру і положенню інших блоків, при цьому користуються гумовою киянкою.

 

Стіна між кутами.

Виконують її тільки після того, коли в кутах покладені вже перші ряди пустотілих блоків. Перед цим треба перевірити ідентичність горизонтального рівня пустотілих блоків в кутах. Допомогти в цьому можуть вертикальні рейки з нанесеними рівнями чергових рядів. Увага! Кладка чергових рядів стіни завжди починається від кутів.

 

Зв'язки стіни.

Пустотілі блоки найкраще укладати таким чином, щоб вертикальні з'єднання між ними були зрушені щодо один одного в чергових рядах на пів блоку. У стінах з елементів повного розміру (не прирізаних) зсув з'єднань повинен становити принаймні 10 см.

 

З'єднання зовнішніх і внутрішніх несучих стін.

Внутрішню несучу стіну з пустотілих блоків найкраще будувати одночасно із зовнішньою стіною. З'єднують їх між собою, впускаючи в кожному другому ряду, блок внутрішньої стіни на глибину 10 - 15 см в зовнішню стіну. З'єднання повинне бути утеплено 5 см шаром пінопласту, так як блоки для внутрішньої стіни мають менше термоізоляцію. В інших рядах перший блок внутрішньої стіни досить приставити до зовнішньої стіни і з'єднати з нею розчином. Якщо внутрішня стіна буде будуватися трохи пізніше, то необхідно передбачити можливість впуску її блоків в зовнішню стіну за допомогою виконання «штроб».

 

З'єднання Зовнішні стіни і простінків.

Простінки кладуть зазвичай після зведення несучих (зовнішніх і внутрішніх) стін, та треба пам'ятати про те, щоб заздалегідь вмонтувати в них сталеві оцинковані анкери. Вони будуть служити в якості з'єднувачів між несучою стіною й простінком. Один кінець потрібно вмонтувати в горизонтальний шов несучої стіни, а другий - в горизонтальний шов простінка.

 

Прирізка порожнистих блоків.

Якщо стіни будинку не мають модульних розмірів, що дозволяють виконати їх виключно з повних елементів, то деякі блоки, що укладаються у подальших рядах стіни або безпосередньо під перекриттями, треба буде прирізати. Для різання можна застосувати ручну пилу з електроприводом або настільну пилку з алмазним кругом.

 

Кладка прирізаних елементів.

Прирізані пустотілі блоки вмуровують посередині стіни, як можна далі від її кутів. Укладаючи їх в чергові ряди, необхідно пам'ятати про зрушення вертикального шва - в цьому випадку становить він щонайменше 4 см щодо шва в сусідньому ряду блоків. Необхідно виконати при цьому заповнення розчином вертикальних сполучень між прирізаними і цілими блоками. Увага! При виконанні зовнішніх однорядних стін не можна заповнювати порожнечі в стіні елементами з більшою теплової провідністю, наприклад цільними блоками.

 

Розчин у вертикальних швах.

Виконання розчином вертикальних швів необхідно в декількох окремих місцях стіни. Це не тільки з'єднання прирізаних блоків з цілими, але також всі з'єднання в яких випрофілірованная на «паз» і «гребінь» бокова поверхня одного пустотілого блоку має бути поєднана з гладкою лицьовою поверхнею іншого, наприклад, у кутах і з'єднаннях стін. Вертикальні шви необхідно виконати також при з'єднанні кутових кишенькових елементів.

 

Половинка порожнистих блоків.

Застосування половинок покращує і прискорює виконання прорізів для вікон чи дверей, які рекомендується проектувати в модулі. Це виключає необхідність у прирізки блоків.

 

Стоп волозі.

Поки будинок не буде накритий дахом, останній ряд блоків необхідно накривати плівкою або толлю в період негоди і після закінчення робочого дня. Це збереже від розмивання розчину дощем і потрапляння вологи усередину стіни.

 

Свердління отворів.

У готовій стіні без проблем можна свердлити отвори, наприклад для коробок під електричні розетки або для прокладки труб через стіни. Свердлити можна за допомогою дрилі корончатим свердлом або буром. Увага! Під час виконання отворів у стінах не рекомендується застосовувати ударні електроінструменти.

 

Виконання борозен.

Щоб виконати борозни під проводку, необхідно зробити в стіні два паралельних надрізу дискової пилкою. Потім, за допомогою молотка і зубила, вибивають фрагменти блоку між надрізами.В утворену борозну можна вкладати труби водопроводу, каналізації або опалення. Для виконання борозен можна використовувати Борозник. Електропроводку кладуть найчастіше на поверхні стін і прикривають штукатуркою.

 

Термоізоляційний вкладиш.

Проємне перекриття у зовнішній стіні має бути утеплене, тому між балками (чотирма або п'ятьма залежно від товщини стіни) потрібно розмістити термоізоляційні вкладиші товщиною від 8 до 12 см. Після монтажу на стіні набір балок необхідно міцно пов'язати ув'язувальним дротом - з міркувань безпеки, щоб проємне перекриття не звалилося зі стіни.

 

Готові стіни.

Кладка 1 м2 однорядної стіни з порожнистих блоків повинна займати близько однієї години. Кладеться вона швидше, ніж по інших технологій завдяки великим розмірам пустотілих блоків і з'єднанню на «паз» і «гребінь», що дозволяє уникнути виконання вертикальних швів з розчину. 1м2 стіни це всього лише 16 пустотілих блоків і 4 горизонтальних шва. Після закінчення робіт з виконання кладки, починається монтаж перекриттів.

 

Повернутись до каталогу

 

 
СОЗДАНИЕ ЛОГОТИПА LOGOMARKET.COM.UA