Переваги і недоліки силікатної цегли
Виробництво силікатної цегли здійснюється автоклавних методом з піску і вапна при температурі приблизно 200 ° С, в той час, як керамічна цегла виходить випалюючи в печі. В процесі виготовлення можливе застосування добавок, які впливають на зовнішній вигляд цегли, в даному випадку - колір. Найпоширенішим в будівництві є цегла світлого відтінку.
За аналогією з керамічним, силікатна цегла ділиться також на порожнистий і повнотіла. Саман дешевше через менший кол-ва матеріалу в його виробництві, менш міцний (незначно), однак має кращу звуко-і теплоізоляцію.
Істотним мінусом силікатної цегли є обмеження його використання по висотності будівлі. Тому він широко використовується в приватному (малоповерховому) будівництві.
Плюс силікатної цегли - міжкімнатні перегородки або стіни в малоповерховому будівництві, зведені з його використанням, мають високий ступінь звукоізоляції, яку не дозволяє дати керамічна цегла. Дана властивість дозволяє заощадити на кол-ве цегли і внутрішньому просторі приміщення.
Силікатна цегла може бути одинарним, полуторним або подвійним. Крім кольоровості, його зовнішня фактура теж може бути різною - рівна, колота, округлена та ін, завдяки чому силікатна цегла найчастіше використовується у зовнішньому оформленні фасадів будівель.